Mobilbahis Giris

Dünya Kupası En İyi Genç Oyuncu Ödülü


Dünya Kupası en iyi genç oyuncu ödülü 2014 yılında Fransız futbolcu Paul Pogba’nın olmuştu. Bu konuda takımdaşı ile çekişen futbolcu, 3 en iyi genç arasından altın futbolcu seçilmeyi başarmış bulunmaktadır. Raphael Varane, Paul Pogba ve Hollanda’lı yıldız Memphis Depay 2014 FİFA Dünya Kupası’nda şahane işler yapmış bulunmaktadır. Bundan sonra da FİFA tarafından yapılan oylama sonunda en iyi genç oyuncu ödülü Fransız yıldız Paul Pogba’ya gitmişti.

Şimdi biz de Dünya Kupası 2018 için araştırmalarımızı yaptık şimdi sizlerle bu yıldızları konuşalım. Öncelikle kuşku yok ki, Türkiye Milli Takımı eğer Dünya Kupası’na gitme şansını elde ederse o zaman Türkiye Milli Takımı’ndan Emre Mor kesinlikle bu konuda ön planda olacaktır. Emre Mor son dönemde dünyanın konuştuğu genç yeteneklerden biri olarak tanınıyor. Bunun yanı sıra, diğer futbolcular hakkında da değerlendirmeler yapalım.

Dünya Kupası En İyi Genç Oyuncu Ödülü Adayları Hakkında

Öncelikli olarak sizler için, Almanya Milli Takımı’ndan başlayalım. 21 yaşında Leipzig takımının başarılı forvet oyuncusuna Joachim Low’ün şans vermesi halinde kendini ispat edebileceği ve en iyi genç oyuncular arasına girebileceği konuşuluyor. Bu konuda Fransa Milli Takımı’ndan yine bir aday bulunuyor. 19 yaşındaki genç forvet Kylian Mbappe ise, Paris Saint Germain takımında da forma giyiyor. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen, çok iyi futbol oynuyor. Kendini ispat edip Dünya Kupası’nda ön plana çıkabilir.

Hollanda Milli Takımı’nda henüz 18 yaşındaki genç yıldız Matthijs De Ligt ise, Ajax’da yer alıyor. Bu turnuvada da şans bulursa kendini ispatlayarak, Dünya Kupası en iyi genç oyuncu ödülü için listeye girmeye çalışacak. Diğer adaylar düşünülünce işinin çok zor olduğunu söylemek gerekiyor.

Çok Dişli Adaylar Var

Bu arada Dünya Kupası 2018 henüz başlamamış olmasına rağmen, çok güçlü adaylar bulunuyor. Bunların arasında öncelikli olarak Milan’da forma giyen genç forvet Andre Silva var. Portekiz’li yıldız yine burada kendini ispat etmeye çalışan gençlerden olacak.

Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, bir çok takımın gerekli kontrolleri yapıldığı zaman bir sürpriz olmaması durumunda Andre Silva ile Kylian Mbappe arasında geçeceğine inanılıyor. Geçtiğimiz organizasyonda da 2 aday çıkaran Fransa’nın bu ödülü tekrar alıp almayacağı her ne kadar merak konusu olsa da, eğer 19 yaşındaki genç forvet bu ödülü alırsa, gerçekten de çok büyük bir başarıya da imza atmış olacak ve en az Paul Pogba kadar büyük bir adım atmış olacaktır. Dünya Kupası en iyi genç oyuncu ödülü de göz önünde bulundurulduğunda, bu ödül sunulmadan önce, tüm kontroller yapılmaktadır.

Bu şekilde FİFA tarafından oluşturulmuş olan bir kurul buna karar verecek ve turnuva sonrasında gerekli tüm açıklamalar yapılmış olacaktır. Bu yüzden de her şey şu anda bilinmek durumundadır.


log in

reset password

Back to
log in