Mobilbahis Giris

Dünya Kupalarının En Ateşli Taraftarları


Futbol 11 kişi ile oynanan ama kimi zaman 12. Kişi ile kazanılan bir oyundur. Doğru yerde doğru şekilde takımını destekleyen bir taraftar grubu rakibi baskı altına alarak kendi takımının performansını tahmin edilemeyecek bir seviyeye çıkarabilir. Çünkü coşku ile birleşen iyi bir taktik her zaman için başarıya giden en önemli faktörler arasında yer alır. Dünya kupalarının en ateşli taraftarları takımlarına doğru şekilde destek olarak nice geri dönüşlere sebebiyet vermiş nice küçümsenen takımları korkulu rüya haline getirmiştir. Dünya kupası 2018 yılında Rusya’da düzenlenecek olması sebebi ile favorilere göre nispeten daha alt klasmanda yer alan Rusya’nın taraftar desteği ile farklı sonuçlar ortaya koymasına yol açabilir.

Rusya’nın Ateşi Herkesi Yakabilir

Televizyonda yayınlanan maçlarda yönetmenleri sahadaki ayrıntılardan sıkılan futbol severlere göz banyosu yapmaları için gösterdiği bir takım görüntüleri hepimiz hatırlarız. Hatta bazen maçın bile önüne geçebilirler. Dünyanın en büyük statlarının yer aldığı Brezilya’da geçtiğimiz dünya kupasında yaşananları hatırlayanlar ne demek istendiğini çok iyi anlayacaktır. Rio Karnavalı’nda bile göremeyeceğimiz görüntüleri futbol statlarında birebir tecrübe etmiş bulunduk.

Bilindiği gibi bu sefer dünya kupası 2018 etkinliklerine Rusya ev sahipliği yapacak. Özellikle ülkemizdeki erkekler için dünya kupalarının en ateşli taraftarları ile karşılaşacaklarını hatırlatmakta yarar var. Olur da turnuvaya katılma şansı yakalarsak ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etme görevi hepimiz için kutsal sayılmalıdır. Rusya elbette ki ev sahibi olmanın avantajını kullanmak isteyecektir. Büyük takımlar ile karşı karşıya geldiği müsabakalarda evinde olmanın verdiği özgüven ile mücadele edeceği aşikar. Hatta favori olarak görülen takımları bile saha dışından yapacağı baskı ile farklı sonuçlar almaya sürükleyebilir. Bu anlamda eğer turnuvada Rusya ile karşı karşıya gelirsek saha dışı faktörleri bırakıp sahaya odaklanmalıyız.

Rusya’nın iklimi genellikle soğuk olarak bilinir ama turnuvanın yapılacağı tarihler biz de olduğu gibi orada da yaz aylarına denk geliyor. O yüzden havanın getireceği dezavantajları yok sayabiliriz. Ancak taraftar faktörünün üzerimizde baskı oluşturmasına izin vermemeliyiz. Deyim yerinde ise bütün futbolcularımız önlerine baklamı ve saha içinde ellerinden geleni yapmalıdır. Taraftarlar olarak bizler de elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Özellikle genç kesime bu noktada çok büyük iş düşmektedir.

Ukrayna Örneği Ortada

Dünya kupası elem gruplarında rakibimiz olan Ukrayna’ya kendi evinde mağlup olmuştuk. Burada Ukrayna Milli Takımı’nın ortaya koyduğu başarılı futbol kadar saha dışı faktörlerin de etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Dünya kupalarının en ateşli taraftarları arasında yer alan Ukraynalı futbol severler oldukça dikkat dağıtıcı bir görüntü çizdiler. İkinci maçta en azından kendi evimizde oynayacağımız için saha dışındaki etmenler yerine tamamen futbola odaklanma şansımız var. Bu maç dünya kupası yolunda milli takım için hayati bir öneme sahip.


log in

reset password

Back to
log in