Mobilbahis Giris

Dünya Kupasına Vize Alan Ülkeler


Dünya Kupası 2018 heyecanı yaklaşırken turnuvaya katılmak için verilen mücadele de devam ediyor. Dünya’nın her yerinden yüzlerce ülke 32 takım arasında yer alabilmek için puan hesapları yapıyor. Turnuva Rusya’nın ev sahipliğinde yapılacağı için doğrudan katılım hakkı kazanan tek ülke Rusya. Fakat Rusya’nın yanında yer almayı şimdiden garantileyen ülkeler de var. Dünya kupasına vize alan ülkeler eleme gruplarındaki maçlar henüz tamamlanmadan önümüzdeki yaz aylarının planlarını yapmaya başladılar.

İki Maç Kala Belçika

Avrupa kıtasında yapılan elemelerde şimdilik sadece Belçika dünya kupası biletini cebine koymuş durumda. Dünya kupası elemeleri H grubunda mücadele eden Belçika son karşılaşmada deplasmanda Yunanistan’a konuk oldu. Teknik direktör Roberto Martinez yönetiminde sahaya çıkan ekip sahadan 2-1’lik bir galibiyetle ayrılmayı başardı. Hanesine 3 puan daha yazdıran Belçika Milli Takımı 8 maçın sonunda elde ettiği toplam 22 puan ile gruptan çıkmayı garantiledi. Böylece Belçika Avrupa kıtasında yapılan elemelerde dünya kupasına vize alan ülkeler arasında ilk sıraya yerleşti. Belçika’nın gruptaki en yakın rakibi olan Bosna Hersek ile arasında 8 puan fark bulunuyor.

Sambacılar İşi Mart’ta Bitirdi

Dünya kupası elemeleri Güney Amerika grubunda ortaya koyduğu başarılı performans ile dikkat çeken Brezilya Milli Takımı daha mart ayında iken dünya kupasına gitmeyi garantilemişti. Ev sahibi Rusya’nın ardından turnuvaya katılımını ilan eden ikinci ülke konumunda olan Brezilya 33 puan toplayarak grup maçlarında liderliğe oturmuştu. Kendisini takip eden takımlarda Kolombiya ile arasında 10 puan, Uruguay ve Şili ile de 11 puan bulunuyor. 22 puanı bulunan Arjantin ise 5. Sırada yer alıyor. statü gereği Güney Amerika grubundaki ilk dört ülke dünya kupasına doğrudan katılıyor. 5. sırada yer alan ülke ise play off oynamak zorunda kalıyor.

Dünya Kupası Bileti Alan Diğer Ülkeler

Dünya kupası elemeleri Asya gruplarında oynanan maçların sona ermesi ile bu kıtadan dünya kupası 2018’e gitmeyi garantileyen takımlar da belli oldu. Buna göre grup maçları sonunda ilk sırada yer alan İran 2018 yılında Rusya yolcusu olduğunu ilanj eden ilk takımlardan biri oldu.

Asya üzerinde yapılan dünya kupası elemelerinde başka bir başarı da artık kardeş ülke de diyebileceğimiz Güney Kore’den geldi. 2002 yılında düzenlenen dünya kupasının ev sahiplerinden biri olan Uzakdoğu ülkesi 2018 yılında Rusya’da yapılacak olan turnuvaya katılma hakkı kazandı.

2002 dünya kupasının ev sahiplerinden bir diğeri olan Japonya da grubu lider tamamlayarak Rusya biletini cebine koymayı başaran ülkeler arasında yerini aldı.

Rusya yolculuğunu kesinleştiren bir diğer ülke de Suudi Arabistan oldu. Dünya kupasına vize alan ülkeler arasında tarihinde 16. kez ve üst üste 7. kez turnuvaya katılacak olan Meksika yer alıyor.


log in

reset password

Back to
log in