Mobilbahis Giris

Unutulmaz 5 Dünya Kupası Maçı


Unutulmaz maçlar arasında yer alan her bir karşılaşma için özel olarak kayıtlar alınmıştır. Arjantin, Brezilya, Uruguay, Almanya, İtalya gibi takımların maçları, 1930 yılından bu yana her dört yılda bir şampiyonun oynadıkları bölgelerden de etkilenmesine yol açıyor. Unutulmaz 5 Dünya Kupası şu şekildedir:

Çekoslovakya 1 – 3 Brezilya

Futbol tarihinin en ilginç karşılaşmalarından bir tanesi olan Dünya Kupası müsabakasında Çekoslovakya, favoriyi alt etmeyi başaramadı. Pas oranının günümüze kıyasla çok düşük olduğu, oyuncuların taktik anlayışlarının zayıf olduğu bir futbol ortaya koyuldu. Çekoslovakya’nın oyunu, Brezilyalı futbolcuların da hücumunu ve savunmasını zorlaştırdı fakat maçı Brezilya kazanmayı başardı.

1954 Almanya – Macaristan

Almanya’nın favori gösterildiği bir Dünya Kupası finalidir. Macaristan’ın tarihinin en iyi kadrosunu kurduğu yılda oynadığı Batı Almanya, hırslı futbolunu sahaya yansıtmayı başardı. 2 – 0 geriye düşülen maçta 3 – 2 kazanan Almanlar, tarihlerinde ilk kez Dünya Kupası kazandı. 4 Temmuz 1954 yılındaki maç milyonlarca kişinin bilgisine sunuldu.

1966 Batı Almanya 2 – 4 İngiltere

İngiltere ve Batı Almanya arasında yaşanan sorunlar nedeniyle son derece agresif geçen karşılaşmada gülen taraf İngiltere oldu. Normal süresi berfabere biten maç, 120. Dakikada 4 – 2 İngiltere lehine sonuçlandı.

2014 Brezilya 1 – 7 Almanya

Brezilya’nın özel müsabakalar sayesinde her geçen gün kendini geliştiren, birbiriyle uyumlu ve yetenekli futbolcuları bulunuyor. 2014 yılında şampiyonluk hedeflenen turnuvada yarı finalde karşılaşılan Almanya, 1950’den bu yana yaşanan en büyük hezimetlerden birine neden oldu. Karşılaşmada ilk yarıda 5, ikinci yarıda 2 gol atarak rakibini evinde 7 golle geçen Almanya, Brezilya’yı turnuva dışına itmeyi başardı.

1950 Uruguay 2 – 1 Brezilya

Pek çok kişinin maçtan sonra intihar ettiği ve uzun süre boyunca Maracana Stadyumu’nun kullanılmadığı son derece etkileyici bir karşılaşmadır. Ev sahibi Brezilya’nın 200 bin kişiyle doldurduğu stadyum, Uruguay futbolcularını korkudan titretmeye yetiyordu.

Oynanan maçlarda başarılı olan takım, final maçında da favoriydi. Karşılaşmada 3 gol oldu ve bunların ikisi, sürekli olarak baskıyla karşılaşan Uruguay tarafından kaydedildi. 200 bin taraftar ve Brezilya halkının tamamı, sonraki nesilleri de dahil olmak üzere bu trajediyi hiçbir zaman unutamayacak.


log in

reset password

Back to
log in