Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Grup Elemeleri Son Durum


Dünya kupası 2018 hızla yaklaşırken dünya çapında bir çok ülke turnuvaya katılabilmek için grup mücadelesini sürdürüyor. Türkiye A Milli Futbol Takımı da bu mücadele içinde yer alan ekipler arasında. Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de oynanan maçta Hırvatistan’ı mağlup etmeyi başaran milli takımımız gruplarda ilk ikiye girip dünya kupasına katılma yolundaki şansını hala devam ettiriyor. Dünya kupası grup elemeleri son durum göz önüne alındığında önündeki maçları kazanırsa büyük ihtimalle dünya kupasına gidecek olan milli takımımızın içinde bulunduğu atmosfere şöyle bir göz atalım.

Dünya Kupası Elemelerinde I Grubu

Dünya kupası 2018 elemelerinde Avrupa içinde oluşturulan gruplar arasında I grubunda mücadelesini sürdüren Milli Takım oynadığı 8 maçın sonunda topladığı 14 puan ile 3. Sırada yer alıyor. Grubun diğer takımları da Hırvatistan, Ukrayna, İzlanda, Finlandiya ve Kosova şeklinde sıralayabiliriz.

Dünya kupası grup elemeleri son durum göz önüne alındığında Hırvatistan ve İzlanda 16 puanla liderliği paylaşıyor. 14 puanlı iki takımdan biri biziz diğeri de Ukrayna. Grupta iki tane maçımız kalmış durumda. 6 ekim 2017 tarihinde ev sahibi olarak İzlanda’yı konuk edeceğiz ve son maçta da 9 ekim 2017 tarihinde Finlandiya’ya konuk olacağız.

6 Ekim 2017 tarihinde biz İzlanda ile oynarken Hırvatistan Finlandiya’yı konuk edecek, Ukrayna da Kosova’ya konuk olacak. Kazanmamız ihtimalinde iki takımdan birinin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Ama bu ihtimal biraz düşük gözüküyor. Çünkü Finlandiya ve Kosova grubun en zayıf temsilcileri olarak kabul ediliyor. Büyük ihtimal ile dünya kupaları macerasına katılıp katılamayacağımız son maçlarda belli olacak.

9 ekim 2017 tarihinde biz deplasmanda Finlandiya ile oynarken Ukrayna ile Hırvatistan karşılaşacak. Finlandiya karşısında alacağımız galibiyet ile hızvatistan ve Ukrayna arasında oynanacak maçın sonucu bizim için dünya kupasına gidiş bileti anlamı taşıyabilir.

Türkiye Gruptan Nasıl Çıkar?

Türk milli takım seyircisi artık ince matematik hesaplarına alışkın hale geldi. Bu yılda dünya kupasına bilet alabilmek için gruptaki şansımızı zorluyoruz. Kalan son iki maçlar oynandıktan sonra hangi iki takımın gruptan çıkacağı da netlik kazanacak. Tabi en kötü ikinci olarak gruplardan direk elenen bir takımda olacak.

Biz eğer iki maçımızı da kazanırsak 20 puana ulaşıyoruz ve İzlanda’nın önüne geçiyoruz. Ukrayna Kosova ve Hırvatistan karşısında galip gelir ise puanlar eşitleniyor ve grup liderliği için averaja bakılıyor. İkili averajdan ziyade toplam averaj önemlidir.

Eğer biz iki maç da alırsak ve diğer taraftan Hırvatistan da iki maçını alırsa 20 puan toplayarak eşit duruma geliyoruz. Ancak Hırvatistan averaj bakımında bizden daha üstün. O zaman da ikincilik şansımız var.

Dünya kupası grup elemeleri son durum bu şekilde. Bir gerçek var ki o da her iki maçı da almak zorunda olmamız.


log in

reset password

Back to
log in