Futbol Dünyasında Unutulmaz Saç Stilleri

Uluslar arası futbol organizasyonları milyarlarca kişi tarafından ilgi ile takip ediliyor. Futbolcular adeta arenalarda çağrışan gladyatör edası ile bütün hünerlerini seyirci karşısında sergiliyor. Dünya Kupası 2018 yaklaşırken bütün taraftarlarda olduğu gibi bütün futbolcularda da bu global arenaya çıkacak olmanın heyecanı başlamış durumda. Tabi futbolcular için bu alan bir anlamda vitrin görevi görüyor. Performansları ile olduğu kadar görüntüleri ile de akıllara kazınmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar futbolcularda gördüğümüz enteresan görüntüleri futbol dünyasında unutulmaz saç stilleri başlığı ile derlemeye çalıştık. Dikkatimizden kaçan olmuşsa affola.

Tarık Mengüç’ün Mozambik Şubesi Abel Xavier

Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Abel Xavier siyahi teninin üstündeki aslan yelesi sarısı saçları ile bir hayli dikkat çekici görünüyordu. Saçlarına yaptığı örgüler ve bazı yerlerini kazıtması ile tam bir ikon olarak bilinen Xavier, Mozambik doğumlu bir Portekiz vatandaşıdır. 1972 yılında doğan futbolcu 2003 yılında ülkemizde oynarken İslamiyet ile tanışmış ve adını Faysal olarak değiştirmiştir. 2005 yılında Middelsbrough’da top koştururken girdiği doping testine uyuşturucu kullandığı tespit edilmiş ve bir yıl sahalardan men cezası almıştır. Xavier halen Portekiz liginde teknik adamlık görevi yürütmektedir.

Doksanların Efsanesi Edgar Davids

İtalyan futbolunun zirve yaptığı dönemlerde Juventus forması ile boy gösteren Edgar Davids, futboldaki başarısının yanında sıra dışı imajı ile de futbol severlerin gözünde bir efsane olmayı başarmıştır ve futbol dünyasında unutulmaz saç stilleri olan oyuncular arasına girmiştir.

Hollanda Milli Takımı’nda Clarence Seedorf ile birlikte dinamizmin kitabını yazan Davids ısıran orta saha oyuncusu lakabını en çok hak eden isimler arasındadır. Rastalı saçları ve glokom hastalığı nedeni ile sahaya çıkarken taktığı özel gözlüğü sayesinde özellikle genç nesil tarafından idol hale gelmiştir. 1973 yılında Surinam’da doğan futbolcu Türk asıllı bir moda tasarımcısı olan Olcay Gülşen ile birliktelik yaşamaktadır.

Japonların Sevgilisi İlhan Mansız

Tarihimizin en önemli uluslar arası başarısı olan dünya üçüncülüğü 2002 yılında Güney Kore ve Japonya ortaklığında düzenlenen Dünya Kupası’nda kazanıldı. Tarih boyunca her iki ülke ile dostluk çerçevesinde ilişkilerimiz oldu. Dünya üzerinde Türkleri Türklerden bile çok seven bu iki millet arasındaki arkadaşlık sınırı İlhan Mansız’ı gören Uzakdoğulu kızların çığlıkları ile bozulmuş oldu. O tarihe kadar arkadaş olarak bize bakan çekik gözlü güzeller İlhan Mansız’a başa bir gözle bakmaya başladılar. Hatta o dönem bu ülkelere gidip reklam filmlerinde bile oynadı başarılı futbolcu. Uzun saçlarını başının üst kısmında topuz yapıp geri kalanını da aslan yelesi gibi rüzgara savuran İlhan Mansız futbol dünyasında unutulmaz saç stilleri arasında milli gururumuz olarak yerini almıştır. Buradan diğer futbolculara da seslenelim Dünya Kupası 2018 yılında Rusya’da yapılacak. Evet Rusya’da.